Szkodliwa antykoncepcja

Antykoncepcja nie tylko zapobiega powstaniu nowego życia, ale również niszczy organizm kobiety, która ją stosuje. Według badań duńskich naukowców, po pięciu latach korzystania z antykoncepcji hormonalnej znacznie zwiększa się ryzyko zachorowania na guza mózgu.

Czytaj więcej

Pigułka „dzień po” to nie lek

Wprowadzanie kolejnych takich preparatów jak pigułka „dzień po” utrwala chorą mentalność antynatalistyczną, nastawioną na ograniczenie liczby urodzin, czyli wymierzoną przeciwko życiu – podkreśla dr Maciej Barczentewicz, ginekolog położnik, członek Zespołu Ekspertów do spraw Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj więcej

300 nieślubnych dzieci Augusta II Mocnego

August II Mocny był największym amantem wśród polskich władców. W jego przypadku można wręcz mówić o chorobliwym uzależnieniu od seksu. Uwodził chłopki, mieszczki, szlachcianki i arystokratki, a liczbę jego nieślubnych dzieci szacowano na ponad 300 (oficjalnie uznał tylko 11 nielegalnych potomków). Jako pierwszy polski król wprowadził na dworze funkcję oficjalnej metresy, a przydomek Mocny otrzymał w uznaniu swoich nieprzeciętnych możliwości erotycznych…

Czytaj więcej

Staropolskie środki na potencję i męska próżność doprowadziły do wybuchu powstania Chmielnickiego

Staropolskie środki na potencję i męska próżność doprowadziły do śmierci najlepszego ówczesnego wodza Rzeczpospolitej – hetmana wielkiego koronnego Stanisława Koniecpolskiego. Hetman, po ślubie z młodszą o 30 lat, piękną kobietą, przedawkował środki na potencję. W tak absurdalny sposób Rzeczpospolita straciła swojego najlepszego wodza. Po jego śmierci, również ze względu na słabość do kobiety, Bohdan Chmielnicki wywołał powstanie, które zakończyło się tragicznie zarówno dla Polski i Ukrainy, jak i dla samego Chmielnickiego i jego rodziny.

Czytaj więcej

„W polskich sypialniach rozmawia się kiepsko, albo wcale”

„W polskich sypialniach rozmawia się kiepsko, albo wcale”

Wydaje się, że seks jest wszechobecny w naszej kulturze, a jednak nie potrafimy rozmawiać o swoich potrzebach intymnych. Nie mamy świadomości, że nasze zdrowie intymne jest częścią naszego zdrowia. Po co rozmawiać o seksualności? Co to jest indeks funkcji seksualnej kobiety? Jak sprawić, aby było nam dobrze? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN ginekologiem, seksuologiem Beatą Wróbel.

Obejrzyj wystąpienie Beaty Wróbel w Dzień Dobry TVN: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/w-polskich-sypialniach-rozmawia-sie-kiepsko-albo-wcale,151384.html